Zapytaj o cenę i dostępność produktu

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą
i przedstawimy ofertę

  Dane kontaktowe

  Nazwa firmy
  To pole jest obowiązkowe do wysłania zapytania ofertowego
  NIP
  To pole jest obowiązkowe do wysłania zapytania ofertowego
  Imię i nazwisko
  To pole jest obowiązkowe do wysłania zapytania ofertowego
  Adres
  To pole jest obowiązkowe do wysłania zapytania ofertowego
  Numer telefonu
  To pole jest obowiązkowe do wysłania zapytania ofertowego
  Adres mail
  To pole jest obowiązkowe do wysłania zapytania ofertowego
  Uwagi

  To pole jest obowiązkowe do wysłania zapytania ofertowego Pola obowiązkowe

  • Kolumna biurkowa niewyposażona do montażu w blacie gniazd standardu 22,5x45

  Kolumna biurkowa niewyposażona do montażu w blacie gniazd standardu 22,5x45

  • Zalety:
  • łatwa i szybka instalacja bezpośrednio w blacie o szerokim zakresie grubości
  • szybki dostęp do ukrytej pod blatem kolumny (przycisk w pokrywie)
  • możliwość dodatkowego montażu dwóch keystonów RJ45 pod blatem
  Producent: Emiter
  Zastosowanie
  Kolumna biurkowa niewyposażona do montażu w blacie gniazd standardu 22,5x45
  Aluminiowa kolumna biurkowa 8-modułowa (4x2moduły) to rozwiązanie stworzone do dystrybucji sygnałów elektrycznych i logicznych. Przeznaczona do bezpośredniego montażu w blatach (biurkach, stołach konferencyjnych, kuchniach i innych). Konstrukcja umożliwia schowanie całej kolumny w blacie. Pokrywa wykonana ze szlachetnej, trwałej stali nierdzewnej szczotkowanej. Dostęp do gniazd poprzez przycisk pokrywy i wysunięcie kolumny do momentu zablokowania. Po naciśnięciu, kolumna wysuwa się i podłącza się przewody do zamontowanych gniazd. Schowanie kolumny (po odłączeniu przewodów) dokonuje się poprzez zwolnienie blokady przyciskiem i wsunięciu do biurka do momentu zatrzaśnięcia. Kolumna wyposażona jest w przyłączeniowy przewód zasilający z wtykiem uni-schucko oraz wyłącznik do podłączenia gniazd zasilających, umożliwiający jednoczesne wyłączenie zasilania wszystkich gniazd. Dodatkowo w dolnej części kolumny istnieje możliwość instalacji dwóch gniazd RJ45 typu keystone, które dostępne są pod blatem (np. do podłączenia komputera stacjonarnego stojącego pod biurkiem).

  Cechy kolumny:

  1. profil wykonany z aluminium
  2. łatwa i szybka instalacja bezpośrednio w blacie o szerokim zakresie grubości
  3. montaż gniazd zasilajacych i teleinformatycznych standardu 22,5x45 (45x45) bez użycia dodatkowych elementów mocujących
  4. szybki dostęp do ukrytej pod blatem kolumny (przycisk w pokrywie)
  5. możliwość dodatkowego montażu dwóch keystonów RJ45 pod blatem
  6. posiada podwyższony stopień ochrony IP55 (przy zamkniętej kolumnie)

   

  Sposób montażu:
  Przed instalacją i podłączeniem kolumny należy upewnić się co do zgodności podłączenia przewodów fazowego i neutralnego w gnieździe zasilającym, do którego będzie podłączona kolumna. Poniższy opis dotyczy podłączenia kabla z wtykiem z kolumny do gniazda zasilającego, w którym przewód fazowy jest w lewym zacisku (patrząc od frontu gniazda zasilającego); wyciąć otwór w blacie; przełożyć przez otwór kolumnę i umocować ją, wykorzystując obrotowy pierścień blokujący; przewody zasilające fazowy (oznaczony L) i neutralny (oznaczony N) do montowanych gniazd zasilających podłączyć tak, aby przewodem przerywanym (wyłączanym), był przewód fazowy (L): z wyłącznika kolumny przewód oznaczony L należy podłączyć do zacisku fazowego L montowanych gniazd zasilających, a przewód oznaczony N do zacisku neutralnego N montowanych gniazd zasilających; następnie podłączyć do montowanych gniazd zasilających oraz przewodu podłączonego do aluminiowej obudowy kolumny przewód ochronny żółtozielony (oznaczony PE) wychodzący z kabla przyłączeniowego; umocować montowane gniazda zasilające w otworach kolumny; opcjonalnie przez kwadratowy otwór znajdujący się w dolnej części kolumny wprowadzić przewody teleinformatyczne (z odpowiednim zapasem do podłączenia), podłączyć odpowiednie gniazda i umocować je w kolumnie. Uwaga: stopień ochrony IP55 spełniony jest dla zamkniętej kolumny od strony roboczej blatu przy prawidłowym zamocowaniu do płaskiego, gładkiego i równego blatu, zapewniającego prawidłowe przyleganie uszczelki znajdującej się od spodu pokrywy. W przeciwnym razie stopień ochrony nie może być zagwarantowany, jak również nie dotyczy otwartej kolumny. Do podłączenia gniazd zaleca się doprowadzenie elastycznych przewodów (typu linka), odpornych na zaginanie.

   

  Uwaga: adaptery mogą być stosowane z gniazdami typu keystone, które nie wystają poza płaszczynę adapteru, w przeciwnym razie należy sprawdzić, czy wystające gniazdo nie blokuje możliwości zamknięcia/wsunięcia kolumny, które zostały sprawdzone). Przy projektowaniu rozwiązań, ze względu na różne rozwiązania i gabaryty wtyków, należy upewnić się, że planowane do montażu gniazda wraz z kablami przyłączeniowymi, w zależności od sposobu ich podłączenia, zmieszczą się w kolumnie.

  Parametry techniczne:
  Puszka mechaniczna:
  Maksymalne obciążenie:
  16A (3680 W)
  Wykonanie:
  stal nierdzewna/tworzywo sztuczne
  Kolor pokrywy:
  srebrny (stal szczotkowana)
  Pojemność:
  8M (4x2M) standard mosaic
  Wymiary (śr. x wys.):
  125x355 mm (wg obrysu, bez przewodu zasilającego)
  Średnica pokrywy:
  120 mm
  Średnica otworu w blacie:
  95-100 mm
  Wysokość kolumny:
  350 mm
  Wysokość kolumny wysuniętej nad blatem:
  254 mm
  Grubość blatu:
  do 40 mm
  Kolumna wyposażona w:
  kabel przyłączeniowy trzyżyłowy typu H05VV-F 3G1,5mm2, wtyczka uni-schucko, wyłącznik
  Stopień ochrony (dotyczy ochrony przed dostępem, wnikaniem ciał stałych i szkodliwym działaniem wody od strony roboczej blatu):
  dla kolumny z zamkniętą pokrywą, prawidłowo zamontowaną na płaskim, równym i gładkim blacie: IP55 (od strony zewnętrznej/roboczej blatu)

  Masz pytanie do tego produktu?

  Napisz do nas, nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytanie.Napisz do nas
  pixel